Постачання деревини на підконтрольні ЛНР території, як виявилося – дозволено Антитерористичним центром

За добу через станції Ниркове і Свєтланове проходить 4-5 рухомих складів з деревиною та вугіллям. Паливо завозять і на окуповану територію, і звідти. Про це повідомив депутат фракції Об’єднання «Самопоміч» Семен Семенченко.

«Це якщо б Радянський Союз торгував з Гітлером у 1941-45 роках, поки на передовій гинули б люди. За словами губернатора Луганської ОДА Геннадія Москаля, дозвіл на ввіз і вивіз продукції на окуповані території дає Антитерористичний центр», – повідомляє нардеп.

За словами Семенченка, є визначений перелік підприємств, на адресу яких дозволено відвантаження. У цьому списку є підприємства, перереєстровані на території України, а також ті, юридична адреса котрих – Донецьк, Макіївка, Красний Луч, Торез та інші підконтрольні терористам населені пункти.

Щодо затриманого вчора потяга Семенченко повідомив, що склад із 22 вагонів лісу та вугілля зупинили на станції Свєтланове.

«Документи і машиністи були відсутні. 22 вагонів лісу та американське вугілля для алчевського коксохіму, що працює на окупованій території, цистерни, вміст яких встановлюється. Виставили охорону, зустрілися з начальником СБУ», – констатує він.

Депутат заявив, що по цих фактах порушено кримінальну справу за ст. 258 КК України. Однак, відповідно до наказу 27 Антитерористичного центру, вивіз деревинної сировини у зону АТО не заборонений.

«Дозвіл мотивується потребою завезення деревини для шахт Свердловська та Антрацита. Які належать ДТЕК і Ахметову», – уточнює депутат.

Щодо перевірки законності підстав для дії такого наказу депутат готує подання в ГПУ.

object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(13) ["name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["slug"]=> string(7) "defense" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(13) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(127) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(13) ["category_count"]=> int(127) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["category_nicename"]=> string(7) "defense" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Обороноздатність країни