Попри всі складнощі, консультації щодо виборчої реформи тривають, – Сидорович

Попри те, що цей тиждень відведено для роботи в Комітетах, кворуму для розгляду законопроекту про місцеві вибори у Комітеті з питань правової політики та правосуддя немає.

Про це повідомив депутат фракції «Самопоміч», член комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Сидорович.

«Це сумно, що депутати з невідомих причин відсутні в Києві і розгляд цього важливого питання знову відкладається. Крім того, на заваді стоять такі технічні перешкоди як, наприклад, відсутність висновку головного науково-експертного управління ВР, без якого теж неможна розглядати законопроект на Комітеті», – констатував Сидорович.

В той же час він повідомив, що консультації між співавторами законопроектів про виборчу реформу у будь-якому випадку тривають.

«Сьогодні відбулася продуктивна дискусія з цього приводу, крім того у середу відбудеться круглий стіл, де ми знову матимемо нагоду обговорити технічні розбіжності у законопроектах», – повідомив він.

Проте, депутат наголосив, що парламенту необхідна максимальна консолідація саме політичної волі, аби зуміти ухвалити закон, який дозволить реально оновити владу на місцях.

«Люди втомилися чекати змін, а ці зміни мають починатися знизу, з місцевих рад та міських адміністрацій. Якщо ми не ухвалимо новий закон, який кардинально змінить правила гри – владу на місцях отримають ставленики олігархів та представники старого режиму», – наголосив Сидорович.

Нагадаємо, «Самопоміч» наполягає на розгляді законопроекту про місцеві вибори (№ 2831-2), який запровадить систему відкритих списків та обрання мерів великих міст у два тури. Крім того, даний законопроект суттєво скорочує чисельність депутатів місцевих рад і обмежує політичну пропаганду.

Руслан Сидорович
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини