Платформою професійних дискусій у паливно-енергетичній сфері має бути Парламент, – Войціцька

Втрата часу в узгодженні нової моделі енергетичного ринку сталася через відсутність політичного консенсусу та ефективної професійної дискусії.

Про це заявила народний депутат, член фракції “Об’єднання Самопоміч”, секретар комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, Вікторія Войціцька під час своєї промови у рамках Українського енергетичного форуму.

Саме тому, організація професійної дискусії щодо впровадження нової моделі енергетичного ринку має стати основним завданням Парламенту на поточний рік.
Зокрема, наступний пленарний тиждень буде вирішальним у прийнятті ключового законопроекту про Регулятора (Національну комісію, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг), яке очікує вся українська та міжнародна спільнота.

Ще один важливий аспект реформування нафтогазового ринку, як зазначила депутат, це реформа НАК “Нафтогазу”. Потрібне чітке розуміння, як перетворити цього гіганта нафтогазового ринку із переможного монополіста у компанію, що грає за чесними правилами і створює рівні можливості.

Окрім того, предметом професійної дискусії має стати захист прав споживачів у контексті якості енергетичних послуг. «Справедливо було б платити ціну за газ, пропорційну до його якості», – пояснила нардеп.
Ключовим для енергетичної незалежності країни є стимулювання споживачів до енергоефективного споживання енергії, наглосила парламентар.

object(WP_Term)#13017 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини