Парламенту пропонують узаконити медіацію, ухваливши відповідний законопроект

Депутати пропонують узаконити медіацію, як засіб досудового врегулювання спорів. Відповідний законопроект №2480 зареєстровано в Верховній Раді за авторства депутатів фракцій коаліції.

Як зазначила Олена Сотник, депутат фракції «Самопоміч», один з співавторів законопроекту – подібна ініціатива не є новелою, в попередніх скликаннях були спроби ініціювати узаконення цього способу досудового врегулювання спорів.

«Різниця в тому, що в цей раз у авторів підхід був кардинально інший: по-перше, повна відповідність норм всім директивам та рекомендаціям європейських інстанцій, а по-друге, авторами не ставилось за задачу встановити обов’язковість застосування медіації в певних видах спорів, або обмежити певними видами спорів», – зазначає вона.

В разі ухвалення, законопроект дасть поштовх більш широкому розповсюдженню медіації через її законодавчу легітимацію.

Як відомо, медіація офіційно визнана в Європі основним способом досудового врегулювання спорів. Зі світової практики далеко не всі спори потрапляють в суди, так як це або дуже дорогий та репутаційно загрозливий процес, або складний та тривалий.

Більше того, світова бізнес-культура рухається в бік максимального докладання зусиль до проведення переговорного процесу й не доведення конфлікту до суду.

Олена Сотник
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини