Освітлені пішоходні переходи, регулювання руху, якісні світофори – можуть врятувати людські життя, – Березюк

Кількість жертв дорожньо-транспортних пригод за рік перевищила кількість загиблих у зоні АТО. 12 людей гине в Україні щодоби на місці ДТП, ще близько 17 помирає по дорозі в лікарні. 

Задля вирішення цієї проблеми відбулись парламентські слухання, які ініціював Комітет з питань транспорту Верховної Ради України та Ігор Діденко, народний депутат від фракції «Об’єднання  «Самопоміч», голова підкомітету з питань безпеки автодорожнього руху.

“Люди не розуміють, яку загрозу несе в собі швидкість. На жаль, і уряд цього не розуміє – наскільки проблема безпеки дорожнього руху в Україні є не просто актуальною, а жахливою”, – заявив депутат. “Ніхто на це не реагує, ніхто, жоден міністр не поставив питання – що треба зробити, аби уникнути такої кількості смертей. Не існує і єдиного державного органу, який би займався проблемою безпеки на дорогах”.

Дорожня безпека є не тільки транспортною проблемою, але й економічною. За підрахунками іноземних експертів, Україна втрачає в рік до $4 млрд через нещасні випадки на дорогах.

“Як охороняти безпеку життя і здоров’я громадян? Це відповідальність місцевих громад. Тротуари, освітлені пішоходні переходи, підземні і надземні переходи, регулювання руху, якісні світофори і їхня кількість, виділені полоси для громадського транспорту, якісний громадський транспорт – все це може врятувати людські життя”, – заявив голова фракції «Об’єднання  «Самопоміч» Олег Березюк.

“Але це все коштує грошей. Тому ми і боремось за фінансову децентралізацію, для того щоб дати можливість громадам забезпечити безпеку своїх громадян. В містах мають залишатия податки, які дозволять проводити навчання серед населення та фінансувати контролюючі органи. Коли ми будемо боротися за збереження життя кожної людини, люди будуть довіряти такій владі”, – наголосив він.

Ігор ДіденкоОлег Березюк
object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Економіка