Оксана Сироїд: як повернути окуповані території

“Для збереження держави і подолання зовнішньої загрози ми за жодних умов не маємо права зробити дві речі:- не можемо вносити зміни до Конституції з особливим статусом для окупованої частини Донеччини і Луганщини;- та проводити там вибори.Тобто, ми не маємо права імплементувати політичну частину Мінських умов”, – сказала віце-спікер Верховної Ради сьогодні на зустрічі з представниками південних та східних осередків “Самопомочі”.

“Нам, як догму, повторюють – немає альтернативи Мінським домовленостям. Наші міжнародні партнери наполягають – зробіть так, так буде краще. Так дійсно буде краще усім, окрім України. Кожна держава має свій природній інтерес. Сполученні Штати декларують і дотримуються політики не втручатися активно в зовнішні конфлікти, Європейський союз розхитується про-путінськими лобістами, які потерпають від санкцій. І це – їхня зацікавленість у виконанні Мінських угод. Що можемо ми робити в цих умовах? Нам треба просто стояти на своїх принципах та пояснювати. Передовсім пояснювати, що альтернатива є. І ця альтернатива у юридичному визнанні окупації. Тобто треба прийняти закон про тимчасово окуповану територію України, в якому визначити порядок деокупації в тому числі і Криму”, – наголосила Сироїд.

“Порядок деокупаціі має бути наступним: в першу чергу треба закрити лінію розмежування і дати Україні можливість економічно зрости, вирватися з цієї економічної та політичної кризи, в якій зараз опинилася держава. Потім на ці території мають зайти представники української армії. Зайшовши туди ми маємо очистити населенні пункти від зброї, від, мін, наркотиків, російської агентури і російської пропаганди. Наступний крок – привести туди суд, поліцію, пенсійний фонд, вчителів. І що надважливо – здійснити паралельно ще два процеси: покарання та порозуміння. Люди мають знати, що злочин буде покараний, а вимушена колаборація пробачена. Що можуть повернутися внутрішньо переміщені особи і не боятися за своє життя. Це може і має тривати роками. І тільки після цього можуть відбутися вибори”- переконана віце-спікер.

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини