Оксана Сироїд пояснила природу політічної кризи в Україні

Віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд пояснила витоки політичної кризи та механізми виходу з неї під час свого виступу у рамках Тижня України у Європейському Парламенті.

“Природа політичної кризи в Україні походить з трьох речей: по-перше, викривленого балансу влади, по-друге, неспроможності парламенту контролювати Уряд та, по-третє, якості політичної системи”, – заявила вона.

“В Україні ми маємо дуалізм у виконавчій владі, і саме це робить всі уряди приреченими на невдачу. В державі було 20 урядів і жоден з них не можна назвати успішним. Природа цієї «неуспішності» – частина виконавчої влади належить Уряду і вона є підконтрольною Парламенту, а частина – належить Президенту – і Парламент її не контролює, Ми маємо вирішити цю проблему, та усунути дуалізм у виконавчій владі, інакше ми приречені мати неуспішні уряди довічно.
“, – повідомила віце-спікер.

“Другий аспект політичної кризи – це спроможність Парламенту контролювати Уряд. Природа Уряду – збирати та витрачати гроші людей. Люди обирають Парламент з головною метою – створити Уряд, так контролювати, яким чином він витрачає гроші людей. А Парламент самоусувається від контролю на Урядом і втікає від відповідальності.
І ця проблема вирішується надзвичайно просто – ми маємо знайти команду урядовців, які будуть готові бути підзвітними Парламенту. А Парламент має взяти на себе зобов’язання контролювати цю команду. Це дасть шанс отримати перший успішний Уряд в історії України”, – зазначила Оксана Сироїд.

“І остання річ – ми маємо покращити якість Парламенту. Нам потрібен Парламент, який буде представляти волю людей, а не волю фінансових груп. Олігархічна система вкорінена не тільки в економіці, а але й в політичній системі. Ми маємо це змінити і прийняти новий закон про вибори, тому що старий закон відтворює корумповану політичну систему. Ми маємо запропонувати пропорційну виборчу систему з відкритими списками, що забезпечить відповідальний Парламент, який сформує відповідальний Уряд”, – завершила віце-спікер.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини