Офіційна позиція фракції “Самопоміч” щодо урядових перемовин

Сьогодні під час зустрічі голів фракцій колишньої коаліції була озвучена пропозиція сформувати Уряд на чолі з Володимиром Гройсманом разом із твердженням про готовність піти у відставку нинішнім Прем’єром.

Фракція “Самопоміч” – вітає той факт, що вже ніхто не має сумнівів у необхідності змінити нинішній склад Уряду. Таке усвідомлення могло б запобігти політичній кризі ще 16 лютого під час “недовідставки” Уряду. Сьогодні ж будь-який новий Уряд є шансом на вихід з глухого кута рукотворної політичної кризи та еволюційний розвиток політичної системи.

Прикрим є те, що фракція “Самопоміч”, залишаючись в опозиції, виявилася єдиною фракцією, яка готова була підтримати технократичний Уряд на чолі із Наталею Яресько. Так само сумно спостерігати за спробами наших колег у парламенті сховатися від відповідальності за неспроможність підтримати ідею уряду незалежних, “нічиїх” людей.

Окрім цього, на жаль, серед фракцій потенційної коаліції немає розуміння того, що будь-який Прем’єр-Міністр приречений бути неуспішним за умови постійної загрози нової політичної кризи та дочасних виборів. Через відсутність цього розуміння фракції парламенту не сприймають як необхідність – новий закон про вибори до парламенту за пропорційною системою з відкритими списками та нову ЦВК, а також ідею неполітичного Генпрокурора. Небажання потенційної коаліції прийняти новий закон про вибори на пропорційній основі з відкритими списками ми вважаємо загрозою українським реформам та державності.

Позиція фракції «Самопоміч» залишається незмінною: ми перейшли в опозицію через несумісність систем цінностей із фактичною більшістю у парламенті. Ми державницька проєвропейська опозиція і готові підтримувати ті рішення уряду, які будуть на користь людям та державі. Ми вітаємо формування коаліції навколо кандидатури нового Прем’єр-міністра і готові допомогти новоствореній коаліції ухвалите таке рішення за умови обрання неполітичного Генпрокурора, формування нового складу ЦВК, і прийняття закону про вибори на пропорційній основі з відкритими списками.

object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12922 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини