ОБСЄ ухвалить резолюцію про порушення прав людини у Криму

Вчора, 25 лютого, українська делегація виступила на сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ із заявою про порушення прав людини і громадянина відносно кримських татар у Криму.

До складу делегації входять представники різних політичних сил, однак всі вони одностайно підтримали голову Меджлісу кримськотатарського народу, Рефата Чубарова, у піднятті питання основних прав людини на окупованому півострові.

За словами народного депутата, члена фракції “Об’єднання Самопоміч”, Тетяни Острікової, що є членом постійної делегації, під резолюцією вдалося зібрати підписи представників п’яти країн-членів ОБСЄ.

У резолюції міститься заклик “захистити всі права та основоположні свободи в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, зокрема щодо мирних зібрань та об’єднань, свободи засобів масової інформації та висловлювання, доступу до інформації, свободи думки, совісті, релігії”. Також резолюція “нагадує про цілу низку зобов’язань у рамках людського виміру ОБСЄ” і вимагає “невідкладно забезпечити безперешкодний доступ до Криму міжнародним інститутам, агенствам, органам”.

Резолюція звертає особливу увагу і на мілітаризацію півострову, та на наміри Росії розмістити там ядерну зброю. Очікується, що документ буде схвалений на щорічній літній сесії ОБСЄ, яка відбудеться у Тбілісі.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини