“Об’єднання Самопоміч” зареєструвало законопроект про проведення виборів у районні ради міста Києва

Сьогодні, 15 березня, за ініціативи “Об’єднання Самопоміч” у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект про призначення виборів у районні ради міста Києва.

“Це є надзвичайно знакова річ, яка говорить про рівень свободи в Україні. Два роки багато людей клялися у вірності децентралізації, клялися у переданні всіх повноважень на місця. Але ми маємо іншу, абсолютно ганебну практитку – ми маємо єдине місто в Україні яке взагалі не має місцевого самоврядування, і це є столиця, місто Київ”, – пояснила значення законопроекту віце-спікер Парламенту, Оксана Сироїд.
Вибори до районних рад мали відбутися 27 березня, вперше після того, як вони були розформовані в 2010 році. Однак за рішенням Окружного адміністративного суду, виборчий процес був призупинений.

“Сьогодні ми реєструємо проект закону, який пропонує: якщо ЦВК не призначає вибори до київських районних рад, якщо їх блокує суд, то їх має дозволити Верховна Рада. Ви пам’ятаєте, що вже один раз Парламент врятував ситуацію у Кривому Розі. Зараз ми пропонуємо у такий спосіб дозволити вибори у Києві. Ми пропонуємо призначити вибори на 29 травня”, – повідомив народний депутат, голова антикорупційного комітету, Єгор Соболєв.

“Фактично вибори були скасовані завдяки трьом інструменам: політичному замовленню, спотвореному судочинству, повній бездіяльності ЦВК. На сьогодні можна констатувати, що управління районами і вцілому містом Києвом є тотально централізованим. Ми проти політичний фобій, через які місто Київ стало аутсайдером процесів децентралізації в Україні”, – заявив голова фракції “Об’єднання Самопоміч” у Київраді Сергій Гусовський.

object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(54) ["name"]=> string(14) "Регіони" ["slug"]=> string(13) "regional-news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(54) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(70) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(54) ["category_count"]=> int(70) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Регіони" ["category_nicename"]=> string(13) "regional-news" ["category_parent"]=> int(1) }
Регіони