«Об’єднання «Самопоміч» пропонує новий механізм здешевлення ринку оренди житла

За ініціативою народного депутата Альони Бабак, 8 грудня депутати фракції зареєстрували законопроект про прибуткові та муніципальні будинки (№3594), основною метою якого є забезпечення житлом соціально незахищених категорій населення, а також загальне здешевлення ринку купівлі та оренди житла.

Наразі в Україні відсутня можливість будувати, чи використовувати багатоквартирні житлові будинки виключно для надання житлових та нежитлових приміщень у оренду. Законопроект пропонує запровадити інститут прибуткових і муніципальних будинків, не тільки створюючи нові можливості для бізнесу, але й забезпечуючи виконання громадами їхньої соціальної функції щодо надання доступного житла для найменш заможних категорій жителів громади.

Відповідно до законопроекту, прибутковим будинком є багатоквартирний житловий будинок, який перебуває у приватній власності і використовується для надання житлових і нежитлових приміщень на умовах оренди. Муніципальним є будинок, який перебуває в комунальній власності, та використовується для надання житлових приміщень в оренду соціально незахищеним особам, утримання якого не потребує дотацій з місцевого бюджету.

В проекті враховано досвід розвинених країн, в яких значну частину житлового фонду займає орендне житло.
Окрім того, цей законопроект має на меті відновити традицію зведення прибуткових будинків, що було поширено в містах України в кінці ХІХ- на початку ХХ століття.

Широкомасштабне будівництво прибуткових та муніципальних будинків може стати розумною і ефективною альтернативою нинішньому – в значній мірі стихійному – ринку житла, та знизить вартість як купівлі, так і оренди житла.

object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини