«Об’єднання «Самопоміч» підтримує ґендерну рівність у виборчому законодавстві

Ґендерна рівність у виборних органах сприяє демократизації та наближенню України до світових стандартів державного управління. Саме це було темою дискусії форуму “Механізми ґендерної рівності у виборчому законодавстві”, що відбувся у Верховній Раді за підтримки посольства Канади в Україні, Національного Демократичного Інституту та USAID.

“Введення гендерної квоти у виборче законодавство України було високо оцінене як українськими, так і міжнародними експертами, адже воно показало, що Україна рухається до реформ та європейських цінностей”, – заявила у ході форуму народний депутат, член фракції «Об’єднання «Самопоміч» та співголова міжфракційного об’єднання “Рівні можливості”, Альона Бабак.

“Ґендерна квота – це поширена європейська практика, яка дозволяє досягти рівного представництва обох статей у владі. Жінки складають 54% населення України, і їхнє представництво у органах влади має бути відповідним”, – повідомила депутат.

“Ґендерна квота допоможе сформувати нову політичну культуру в Україні та подолати сетереотипи про участь жінок у політиці”, – наголосила вона.

Нагадаємо, що «Об’єднання «Самопоміч» активно виступало за дотримання гендерної квоти у ході виборчої кампанії 2015 року. Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив позов «Самопомочі» про визнання протиправним рішення ЦВК, яке нівелювало гендерну квоту, встановлену законом “Про місцеві вибори” від 14 липня 2015 р. Таким чином, партія допомогла забезпечити на законодавчому рівні 30-відсоткову квоту участі жінок у виборчих списках.

Альона Бабак
object(WP_Term)#13019 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини