Непридатний до користування «Таміфлю» все-таки буде знищений, – Сисоєнко

Завдяки своєчасній реакції народного депутата від «Об’єднання «Самопоміч» Ірини Сисоєнко вдалося зупинити ініціативу окремих чиновників Міністерства охорони здоров’я про передачу в регіони на добровільній основі прострочених ліків «Таміфлю».

27 січня заступник голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко підняла на широкий загал пропозицію заступника міністра охорони здоров’я про передачу ліків «Таміфлю», які лишилися на складі ДП «Укрвакцина» з 2009 року і термін придатності яких уже закінчився. За планом, 105 176 упаковок простроченого «Таміфлю» мали надійти в регіони на добровільній основі місцевої влади.

Вимогою Закону України «Про лікарські засоби» в ст. 23 передбачено, що неякісні лікарські засоби, включаючи ті, термін придатності яких закінчився, підлягають утилізації та знищенню, тому така пропозиція МОЗу фактично є порушенням чинного законодавства.

«Оскільки термін придатності вже не повернеш, зараз найбільше мене хвилює не допустити використання таких ліків пацієнтами, тому я зробила відповідне звернення до міністра Квіташвілі за відповідним коментарем. Також я вимагаю від МОЗ терміново вжити заходів щодо утилізації лікарського засобу «Таміфлю», термін придатності якого закінчився», – повідомила Ірина Сисоєнко.

МОЗ відразу відреагував зі спростуванням такого рішення на офіційному сайті. Однак, відомство зазначило, що лист з пропозицією та підписом заступника міністра є «внутрішньою документацією і закритим документом.

«Я рада, що нам вдалося добитися швидкої реакції МОЗу, лікі все-таки будуть знищені, і жодна людина не постраждає від неякісного лікування. Але коли справа стосується життя і здоров’я наших громадян, не може бути й мови про внутрішню кореспонденцію: всі рішення та пропозиції профільного відомства мають оприлюднюватися та обговорюватися. Хвороба поширюється, кількість постраждалих зростає, і ми маємо нести відповідальність за вирішення проблеми, визнавати помилки і швидко їх виправляти, адже за кожним таким «внутрішнім документом» чиновників стоять життя тисяч людей!» – підкреслила Сисоєнко.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини