Немає нічого ціннішого, ніж здоров’я громадян України, – Ірина Сисоєнко

Народний депутат, заступник голови комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко під час сесійного засідання у Верховній Раді закликала парламентарів найближчим часом розглянути і прийняти законопроекти про медицину.

«Система охорони здоров’я, яка існує зараз, на жаль, не задовольняє потреби населення України в медичному забезпеченні. За півтора роки роботи нашої у парламенті ми не прийняли жодного законопроекту, який би змінив систему фінансування охорони здоров’я. В той же час ми приймаємо дуже важливі законопроекти про безвізовий режим, про боротьбу з корупцією, так само зменшуємо податки на автомобілі. А чи все це має значення, якщо кожного року в нашій державі зменшується кількість населення тільки тому, що в нас у невідповідному стані знаходиться медична галузь», – заявила депутат з парламентської трибуни.

Ірина Сисоєнко наголосила, що кожного дня в країні помирає 9 осіб. Це люди, які не змогли дочекатись операції по трансплантації. Щороку близько 5 тисяч українців змушені звертатись до закордонних клінік, щоб одержувати послуги з пересадки органів.

«І це виключно через те, що, маючи в середині нашої держави висококваліфікованих фахівців, які можуть на належному рівні проводити операції з пересадки органів, ми не створимо належний закон і не побудуємо систему трансплантації в Україні, яка б задовольняла потреби населення саме у цій сфері», – зазначила парламентар.

Депутат повідомила, що Україна є єдиною державою пострадянського простору, яка не змінила систему фінансування саме системи охорони здоров’я.

«Зараз всі бюджетні установи комунальної та державної форми власності є бюджетними установами, і вони одержують виключно кошти державного бюджету, які витрачаються на збереження інфраструктури. І, на жаль, бюджет охорони здоров’я жодним чином не фінансує саму медичну послугу, не відділяються кошти на закупівлю лікарських засобів і немає самого основного в медичному забезпеченні: немає пацієнта», – сказала заступник голови комітету з питань охорони здоров’я.

«Законодавчі ініціативи щодо реформування медицини вже впродовж року лежать в парламенті, і вони готові до голосування. Але лише вчора законопроекти в перший раз за півтора року потрапили в порядок денний, і то у другій половині дня роботи парламенту. І, на жаль, ми знову не встигли за них проголосувати» – підкреслила Ірина Сисоєнко.

«Фракція об’єднання “Самопоміч” наполягає, щоб найближчим часом, завтра або на наступному парламентському тижні, всі законопроекти про медицину, про автономізацію медичних установ, про трансплантацію, про збільшення заробітних плат медичних працівників потрапили в порядок денний, таким чином, щоб народні депутати проголосували за ці важливі законопроекти. Немає нічого ціннішого, ніж здоров’я громадян України. Оскільки саме відношення держави до своїх громадян визначається рівнем медичної допомоги в країні», – резюмувала депутат.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#13153 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13154 (16) { ["term_id"]=> int(128) ["name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["slug"]=> string(6) "health" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(128) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(128) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["category_nicename"]=> string(6) "health" ["category_parent"]=> int(1) }
Охорона здоров'я