Наступного тижня депутати можуть ухвалити в першому читанні узгоджений законопроект про місцеві вибори

У парламенті зареєстрували проект закону про місцеві вибори (№ 2831-2), співавторами якого стали 18 депутатів з трьох фракцій коаліції, зокрема від фракції Об’єднання «Самопоміч».

За словами одного зі співавторів ініціативи, заступника голови фракції «Самопоміч» Олега Лаврика, документ передбачає ґрунтовне реформування чинної виборчої системи.

«По-перше, ним ми пропонуємо значно зменшити кількість депутатів місцевих рад і обирати їх за відкритими списками. По-друге, він передбачає запровадження обрання мерів великих міст у два тури. А також забороняє рекламу на ТВ, радіо та білбордах у час виборчої компанії», ­­- повідомляє він.

За словами депутата, текст законопроекту базується на закладених у коаліційній угоді принципах, а також на рекомендаціях міжнародних експертів та громадських ініціатив.

«Законопроект готували у тісній співпраці з експертами Міжнародної фундації виборчих систем та ОПОРИ, він містить рекомендації Венеційської комісії, ОБСЄ та Ради Європи», – констатує Лаврик.

Сьогодні на засіданні Ради коаліції депутат закликав колег із парламенту до конструктивної дискусії, щоб протягом наступного тижня узгоджений законопроект розглянули у профільному комітеті і проголосували у першому читанні.

object(WP_Term)#13016 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13017 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини