Наступного Генпрокурора потрібно обирати тільки через конкурс, – Соболєв

Фракція “Об’єднання Самопоміч” підтримала постанову про звільнення генерального прокурора України Віктора Шокіна, але при цьому наполягає, що призначення на цю посаду мають відбуватися тільки після проведення відкритого конкурсу серед кандидатів. Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат від фракції “Об’єднання Самопоміч”, голова антикорупційного комітету, Єгор Соболєв.

“В ніч на неділю з СІЗО вийшла людина, яка отримала 408 автоматів та 90 тисяч патронів для розстрілу людей на Майдані, яка підозрювалась в організації вбивст за допомогою “тітушок” у ті страшні дні. Це є символ, результат, фінал роботи Шокіна на посаді Генпрокурора. Він не розслідував жодної справи про вбивста і терор Євромайдану. Жодної справи про корупцію у високопосадових кабінетах. Власне кажучи, його для цього і ставили – прикривати топ-корупцію і справи Євромайдану”, – пояснив позицію фракції нардеп.

“Справа діамантових прокурорів, яка була шансом змінити Генпрокуратуру, розірвати кругову поруку в усіх правоохоронних органах, не просто похована – під керівництвом Шокіна з прокуратури звільнена остання людина, яка це робила – Давіт Сакварелідзе”, – наголосив паррламентар.

“Ми голосували проти призначення Віктора Шокіна. Як опозиційна партія, “Самопоміч” просить не множити ці помилки і наступного Генпрокурора обрати виключно через конкурс, щоби це була незалежна людина а не черговий друг Президента, який буде прикривати корупцію”, – заявив Єгор Соболєв.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(144) ["name"]=> string(31) "Правова політика" ["slug"]=> string(11) "legalpolicy" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(144) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(144) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(31) "Правова політика" ["category_nicename"]=> string(11) "legalpolicy" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Правова політика