Ми не побачили доказів передачі активів Порошенка у траст, – Тетяна Острікова

Докази передачі активів Президента України Петра Порошенка у сліпий траст викликають сумніви. Про це заявила народний депутат від фракції “Об’єднання Самопоміч”, член комітету з питань податкової та митної політики, Тетяна Острікова.

“Ми не побачили доказів передачі активів у траст, тому що у реєстрі підприємств і фізичних осіб-підприємців України, бенефіціарним власником компанії “Рошен” та інших бізнесів Президента зазначений саме Петро Порошенко. Якби він передав активи у траст, там би був зазначений бенефіціарний власник трасту. Згідно з українським законодавством бенефіціар – це саме та особа, яка приймає упралінські рішення і впливає на керівництво управлінськими процесами компанії”, – зазначила депутат.

“Можна зробити висновок, що ця оборудка робилася не з метою передачі у траст, а як готування до продажу. Отже, це можна трактувати як спробу ухилення від сплати податків”, – додала вона.

Також нардеп наголосила на важливості прийняття законодавства для де-офшоризації економіки країни.

“Для цього у цивілізованому світі напрацьована формула – абсолютно чітке правило оподаткування іноземних доходів. Якщо громадянин України має компанію закордоном, що саме по собі не є злочином, якщо ця компанія веде бізнес-діяльність і отримує доходи, то громадянин повинен не просто задекларувати наявність компанії, а і сплатити частину прибутку у вигляді податку на території України, за правилом іноземних контрольованих компаній. Навіть у Росії це правило було імплементовано у податковий кодекс”, – наголосила папрламентар.

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією