Міноборони затягує прийняття угоди, важливої для реабілітації учасників АТО, – Сисоєнко

У Міноборони затягують процедуру узгодження тексту урядової угоди про співпрацю України з НАТО, яка має відкрити Україні доступ до 700 тис. євро для реабілітації військових після служби в зоні АТО. Про це під час брифінгу повідомила депутат фракції Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко.

«Відповідно до домовленостей України з НАТО, до кінця травня Верховна Рада має ратифікувати урядову угоду про співробітництво. Після її ратифікації Україні буде відкрито доступ до п’яти трастових фондів, створених спеціально для допомоги нам у питаннях реабілітації військових. Мова йде про 700 тис. євро, які Україна зможе використати для закупівлі медичного обладнання для реабілітації бійців», – повідомила депутат.
Вона зазначила, що для отримання коштів українська сторона має узгодити тексти технічних угод, однак ще від лютого Міністерство оборони затягує узгодження текстів угоди.

«Наразі Міноборони переадресувало документ до Мінсоцполітики. Замість того, аби оперативно вирішити питання, Кабмін пропонує створити робочу групу для визначення відповідального міністерства (що може затягнути процес ще більше). І це відбувається у той час, коли за кілька місяців із місць проведення АТО повернуться близько 35 тисяч бійців, які будуть потребувати реабілітації та допомоги», – зауважила Сисоєнко.

Депутати згадали долю угоди «Про перезахоронення радіоактивних відходів», яка вже більше двох років намагається долати бюрократичну тяганину і досі не підписана на рівні Міністерства екології, хоча є надзвичайно важливою для України.

«Якщо уряд негайно не вдасться до рішучих дій, подібну долю матиме й угода з питань медичної реабілітації між Україною та НАТО. Ми сподіваємося, що прем’єр-міністр візьме під особистий контроль це питання та прискорить процедуру погодження тексту угоди», – наголосила вона.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(13) ["name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["slug"]=> string(7) "defense" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(13) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(127) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(13) ["category_count"]=> int(127) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["category_nicename"]=> string(7) "defense" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Обороноздатність країни