Маємо встановити правило: набрехав в декларації – іди з посади, – Соболєв

Високопосадовці, що не можуть пояснити походження свого майна або брешуть у деклараціях, мають втрачати свої посади. Про це заявив народний депутат, Голова антикорупційного комітету, член фракції “Об’єднання Самопоміч” Єгор Соболєв, коментуючи хід люстрації у державних органах, що стало предметом обговорення на засіданні комітету.

“Якщо ми говоримо про високопосадовців Януковича, то більшість ми вигнали. По- різному: через громадський тиск, через погрози, через пряме застосування закону. Що є бідою, на їхнє місце Президент, Прем’єр, більшість у Парламенті призначила, або дозволила призначити, таких самих корупціонерів. І що абсолютно не виконується згідно закону про очищення влади – не стоять перед законом ті посадовці, які не можуть пояснити своє майно”, – зазначив нардеп.

“Повним провалом стала люстрація людей, які не можуть пояснити своє майно. Тут є найбільший саботаж. Наше завдання запровадити дуже важливе правило: “набрехав в декларації – іди з посади”. Це має бути політична практика, політична традиція в Україні. І ми як парламентарі разом з суспільством маємо цю практику встановити”, – наголосив парламентар.

“Ми розбирали ці приклади на комітеті, коли навіть судді Верховного суду безсоромно задекларували, що вони є мільйонерами, але всі без проблем залишаються на посадах. Оце є величезною бідою і люстрація зараз має бути зосереджена на цьому”, – додав він.

“Ми вже зараз об’єдналися зі всіма ключовими антикорупційними організаціями, Ніхто не буде забутий. Є державний реєєстр люстрованих осіб, а ми ще створили громадський реєстр, і туди потрапляють всі люди, які не тільки були за Януковича або працювали в КДБ, але й ті хто бреше в своїх деклараціях, не може пояснити звідки будинки, машини, яхти. Ми до кінця їхніх днів не дозволимо їм працювати на держ службі”, – заявив Єгор Соболєв.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією