Любомир Зубач про голосування за законопроект 4370-1, яким фактично знищено реформу державної служби

“Законопроект №4370-1 є таким, який фактично нищить реформу державної служби, що була започаткована Верховною Радою. Це великий крок назад. На превеликий жаль, сьогодні Верховна Рада під тиском Адміністрації президента ухвалила його.

В існуючому Законі «Про державну службу» відбір посадових осіб категорії «А» проводиться через Комісію з питань вищого корпусу державної служби. Ця Комісія відкрита, прозора, до її складу входить багато представників громадськості та наукових середовищ.

Змінами ухваленого сьогодні закону фактично всі посадові особи, які призначаються президентом, виведені з відбору цієї Комісії і будуть формально відбиратися і пропонуватися комісією при Адміністрації президента.

Автором законопроекту є представник президента у Верховній Раді пан Герасимов. Він обґрунтовує необхідність таких змін тим, що зараз є дуже багато вакансій голів районних державних адміністрацій, тому вся вертикаль ламається, а в країні зараз іде війна. По-перше, це не аргумент, оскільки ще до того, як закон набрав чинності, вакансій було так само багато, і ніхто їх не заповнював.

По-друге, під час розгляду в профільному Комітеті ми пропонували компроміс: голів райдержадміністрацій опустити на рівень категорії «Б», щоб вони могли обиратися комісіями при обласних державних адміністраціях. Нам заперечили, що робити цього категорично не можна, бо це ледве не федералізація. Коли в нас пропонуються зміни до Конституції, згідно з якими обласні ради і виконкоми мають обиратися, то це демократично, а тут, коли постає питання підбору кадрів, то це вже федералізація. Абсурд.

Я це сприймаю, як нерозуміння того, що нам потрібно підбирати кваліфіковані кадри. В Адміністрації президента думають іншими категоріями – вони думають, як призначити потрібних, слухняних людей, які виконуватимуть усі ті вказівки, що їм будуть даватися.

Звичайно, ми не могли з цим погодитися і голосували «проти», – прокоментував голосування Любомир Зубач, народний депутат від “Самопомочі”, член комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Любомир Зубач
object(WP_Term)#12938 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12939 (16) { ["term_id"]=> int(144) ["name"]=> string(31) "Правова політика" ["slug"]=> string(11) "legalpolicy" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(144) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(144) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(31) "Правова політика" ["category_nicename"]=> string(11) "legalpolicy" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12940 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Правова політика