Ліки, що виготовляються за рецептами мають оподатковуватись за ставкою 7, а не 20%, – Сисоєнко

Верховна Рада України зареєструвала проект закону № 3180 «Про внесення зміни до підпункту «в» п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу щодо створення сприятливих умов для поліпшення забезпечення закладів охорони здоров’я та громадян доступними лікарськими засобами». Ініціаторами законопроекту виступили народні депутати Костянтин Яринич (БПП), Сергій Березенко (БПП), Ірина Сисоєнко («Об’єднання Самопоміч»).

Проектом передбачається встановлення ставки ПДВ на рівні 7% на поставки ліків, що виготовляються аптечними закладами за рецептами

«Підпунктом «в» п. 193.1 ст. 193 НК встановлено, що за операціями з поставки на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Держреєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабміном, встановлюється 7% ставка оподаткування ПДВ. У той же час, згідно ст. 9 Закону «Про лікарські засоби» не підлягають держреєстрації лікарські засоби, виготовлені в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів із дозволених до застосування діючих та допоміжних речовин. Тобто, виникає правова колізія: для того, щоб ліки оподатковувалися за ставкою ПДВ у розмірі 7%, вони повинні бути включені до Держреєстру» – зазначає Ірина Сисоєнко, заступник голови Комітету ВР України з питань охорони здоров’я, народний депутат від «Об’єднання Самопоміч».

Тому проектом Закону передбачається встановлення 7% ставки оподаткування ПДВ поставки лікарських засобів, що виготовляються аптечними закладами за рецептами лікарів та замовленнями лікувально-профілактичних закладів із дозволених до застосування діючих та допоміжних речовин.

Прийняття зазначеного закону розширить можливості забезпечення закладів охорони здоров’я та малозабезпечених верств населення доступними екстемпоральними ліками.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини