Кого субсидує держава грошима громадян? – Альона Бабак

Ситуацію з підвищенням ціни на газ коментує депутат фракції “Самопоміч” Альона Бабак.

“За пропозицією Кабміну, ціна газу для вироблення теплової енергії і гарячої води зросте з 2900 грн до ринкової, що може становити 6800 грн за тисячу кубічних метрів. Відповідно це відобразиться на тарифах на опалення для населення – у наступному опалювальному сезоні вони зростуть майже в 1.5 рази.
Пропорційно збільшиться число отримувачів субсидій, що вже складає 36% українських сімей.
Таке підвищення тарифів, без монетизації субсидій та регулювання споживання тепла, призведе до краху запровадження енергоефективності” – повідомляє народний депутат Альона Бабак.

“За чинного механізму надання субсидій, більше половини українців повністю втратять можливість і стимули займатися енергоефективністю. Люди не зможуть покривати поточні платежі, не кажучи про те, щоб займатись утепленням будинків” – упевнена нардеп.
“Зростання цін на тепло буде дотуватися з бюджету – тобто прямі бюджетні дотації Нафтогазу перетворяться на дотації Нафтогазу, але вже через Програму субсидій.
Натомість, на наше переконання, уряд повинен виплачувати субсидії людям грошима. Для цього мають бути запроваджені рахунки із спеціальним режимом використання – бюджетні кошти із цих рахунків повинні спрямовуватися лише на оплату комунальних послуг та інвестування в енергоефективність. Критично, щоб уже цього літа в одержувачів субсидій були авансові суми на рахунках для можливості інвестування в утеплення.
Влітку держава також має організувати кредитну лінію для підприємств теплопостачання на встановлення лічильників тепла на будинок та на встановлення індивідуальних теплових пунктів в будинках, які, за рахунок автоматичного регулювання температури теплоносія, що подається в будинок відповідно до температури на вулиці, дозволяють зекономити близько 30% теплової енергії.
Без обліку і регулювання не можна говорити про збільшення цін, адже не можна довіряти віртуальним розрахункам найбільш дорогої послуги” – заявила Альона Бабак

Альона Бабак
object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(150) ["name"]=> string(60) "Житлово-комунальне господарство" ["slug"]=> string(9) "utilities" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(150) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(16) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(150) ["category_count"]=> int(16) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(60) "Житлово-комунальне господарство" ["category_nicename"]=> string(9) "utilities" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13031 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Житлово-комунальне господарство