Клопотання про відвід суддів КСУ, які дозволили Януковичу узурпувати владу, таки зареєстрували, – Соболєв

Наша позиція проста – не можуть судді, які дозволяли Януковичу узурпувати владу, які знаходяться під слідством, вирішувати чи треба очищувати владу від людей Януковича.

Про це заявив заступник голови фракції «Самопоміч», голова комітету з питань протидії корупції Єгор Соболєв під час перерви у розгляді справи щодо конституційності закону про очищення влади.

“Вранці ми разом з директором департаменту люстрації Тетяною Козаченко, яка представляє позицію уряду, зареєстрували від Верховної Ради і від уряду клопотання до суддів Конституційного суду, про відвід сімох суддів, які на нашу думку не мають права розглядати закон про очищення влади”,- повідомив він.

Своє клопотання Соболєв пояснює тим, що судді, які давали Януковичу диктаторські повноваження, і тим самим самі сприяли узурпації влади, внаслідок чого і почався Євромайдан, однією з ключових вимог якого було очищення влади.

“Я знаю, що судді будуть казати – та ми вже це в квітні сказали, що ми можемо це розглядати. Але з квітня вступили в силу нові норми одразу трьох законів, які зобов’язують суддів КСУ розглядати не тільки самовідвід, але й відвід, якщо одна із сторін бачить конфлікт інтересів. Тут конфлікт інтересів бачать усі”, – зазначив нардеп.

Нагадаємо, сьогодні в КСУ продовжується розгляд справи щодо конституційності окремих положень закону “Про очишення влади”, згідно з яким вже люстровано понад 700 осіб, і зокрема екс-керівнику АП часів Януковича, Сергію Люовочкіну, заборонено обіймати державні посади протягом 10 років.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини