Кімнати для матерів, котрі годують груддю можуть з’явитися на усіх підприємствах

Парламенту пропонують ухвалити законопроект № 2523-а, яким пропонується створити на підприємствах спеціальні кімнати, у яких жінки, котрі вийшли з декретної відпустки, але продовжують годувати дитину грудним молоком, мали б змогу це робити.

Згідно документу всі підприємства, що використовують жіночу працю протягом чотирнадцяти днів з моменту отримання відповідної заяви від жінки, яка має дитину віком до трьох років, зобов’язані організувати кімнату особистої гігієни жінок та в залежності від віку дитини – кімнату для годування грудних дітей або дитячу кімнату, які відповідатимуть санітарно-гігієнічним умовам.

“Сьогодні більшість жінок змушені обирати роботу, замість перебування у декретній відпустці. Однак, відмова від грудного вигодовування становить загрозу імунітету дитини. Для малюків грудне годування — це їхній захист на все життя, а для жінок — профілактика раку молочної залози. Виходом із ситуації є створення на підприємствах, в установах, організаціях кімнат для грудного годування дітей та умов для збору та збереження грудного молока протягом робочого часу жінки”, – зазначає автор законопроекту заступник голови Комітету ВР України з питань охорони здоров’я, член фракції «Об’єднання Самопоміч», Ірина Сисоєнко.

Вона зауважила, що для держави та роботодавців створення кімнат для вигодовування має економічний зиск, бо означає зменшення порогу захворюваності та зменшення видатків на лікування раку молочної залози.

Ініціативу по створенню кімнат для грудного годування на підприємствах підтримали світова організація ЮНІСЕФ, громадські організації, Федерація роботодавців України та МОЗ.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини