Ірина Сисоєнко: Рада виділила додатково 182 млн на закордонне лікування пацієнтів

«Сьогодні, 15 липня, в останній день роботи парламенту я змогла переконати Бюджетний комітет Верховної Ради погодити рішення про виділення додаткових коштів в сумі 183 млн. грн. на державну програму “Лікування громадян України за кордоном”. Ці кошти буде перекинуто з Державної програми «закупівлі мамографів вітчизняного виробника» – зазначила заступник голови комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

Фінансування програми «Лікування громадян України за кордоном» є тим останнім шансом на життя для наших хворих, що стоять в черзі МОЗ України, але за браком коштів на рахунках у МОЗ не можуть отримати медичну допомогу. Ці кошти також будуть спрямовані на лікування героя України пана Петраківського. Нарешті, МОЗ зможе оплатити тих пацієнтів, які потребують термінового лікування, і нам більше не доведеться в такому екстреному режимі шукати можливості для рятування життя, як у випадку з Вікторією Гонгало” – зазначила парламентар

“Переконана в тому, що кожне людське життя є безцінним. А поки держава не створить умов всередині країни для лікування важкохворих пацієнтів зі складними патологіями та не запровадить трансплантацію, ми повинні зробити все можливе, щоб зберегти людські життя”.

Паралельно працюємо, аби були прийняті нові закони, що створять належні умови для лікування таких пацієнтів в Україні.

При прийнятті бюджету на 2016 рік була вирахувана потреба у фінансуванні державної програми лікування за кордоном на суму 364 млн грн. Але, на жаль, під час ухвалення бюджету на цю програму було виділено лише 202 млн. За період з початку року майже всі ці кошти витрачені. Але станом на сьогодні 47 українців потребують термінових оплат і термінового виїзду за кордон.
Ця програма повинна була бути дофінансована, оскільки для 47 осіб, які зараз офіційно поставлені в чергу Міністерства охорони здоров’я, потрібно було ще додатково 183 млн гривень, які сьогодні було виділено.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#13152 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13153 (16) { ["term_id"]=> int(128) ["name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["slug"]=> string(6) "health" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(128) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(128) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["category_nicename"]=> string(6) "health" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13154 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Охорона здоров'я