Інститут префектів створить конфлікт гілок влади в Україні, – Сидорович

«Самопоміч» вважає проект децентралізації, що передбачає впровадження інституту префектів, таким що не відповідає українським реаліям. А саме, законопроект у наявній редакції створює конфлікт повноважень між Кабінетом міністрів і Президентом.

Про це заявив член фракції «Об’єднання «Самопоміч», член Комітету з питань правової політики і правосуддя Руслан Сидорович, під час круглого столу з питань децентралізації та практики функціонування інституту префектів, організованого Радою Європи.

“Якщо у Франції Президент є очільником виконавчої гілки влади, то і призначення ним префектів є логічним. Префект має задачу реалізації виконавчої влади на місцях. В Україні ж виконавчу владу очолює Прем’єр-міністр, а не Президент”, – заявив Сидорович. “Одна з найбільших проблем української моделі держави – це так званий конфлікт в межах “владного трикутника”: Президент, Прем’єр-міністр, Парламент. Ця реформа мала би вирішити наявну проблему, але вона її посилює”.

“Якщо префект буде підпорядковуватися і Президенту, і Прем’єру водночас, коли вони не є елементами однієї гілки влади, ми посилюємо ті конфлікти, які є на сьогоднішній день”, – наголосив він.

У разі прийняття законопроекту про інститут префектів, повноваження Президента будуть суттєво розширені, однак Парламент не отримає необхідних важелів контролю. «Самопоміч» виступає за перегляд проекту децентралізації для усунення важливих недоліків.

Руслан Сидорович
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини