Ідею створення конкурентного ринку газу може бути знівельовано, – Бабак

За відсутності сьогодні ліцензійних умов та правил здійснення діяльності газопостачання, питання які постачальники матимуть право, починаючи з жовтня, поставляти газ споживачам – на сьогодні залишається відкритим.

Про це повідомила депутат фракції «Самопоміч» Альна Бабак, коментуючи проблемні питання реалізації нового закону про ринок газу.

“Оскільки закон відмінив ліцензування постачання газу, а в новому Законі «Про ринок природного газу» постачання газу обов’язкове для ліцензування – під час нашої зустрічі в.о.Голови НКРЕКП Дмитро Вовк зазначив, що обговорюється можливість видати ліцензію на постачання газу НАК «Нафтогаз України» до моменту формалізаціі ліцензійних умов постачання газу”, – повідомила Бабак.

На думку нардепа, такий крок може бути тимчасовим рішенням в умовах початку опалювального сезону, скажімо на 2 місяці, але не вибірково для окремого, нехай і найбільшого постачальника НАК «Нафтогаз України», а для для всіх постачальників без винятку.

“Вимогами нового Закону «Про ринок природного газу» та Третього Енергетичного Пакету ЄС є рівні, недискримінаційні можливості для всіх суб’єктів ринку”, – каже депутат.

Крім того, на її переконання, ще одне важливе питання – чи будуть мати можливість інші постачальники, окрім НАК «Нафтогаз України», закуповувати газ українського видобутку у ПАТ «Укргазвидобування» та ПАТ «Укрнафта», якщо такі постачальники захочуть поставляти газ населенню.

“Якщо цього не відбудеться, то ідея ринку газу, просто буде не реалізованою”, – наголошує Бабк.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини