Громадяни мають знати, хто чим володіє у нашій державі, – Соболєв

Інформація про власників нерухомого майна, землі та автомобілів може стати відкритою для всіх. Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив депутат фракції Об’єднання «Самопоміч», голова Комітету з питань боротьби з корупцією Єгор Соболєв.

Проект закону №2423 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції», у разі ухвалення, зробить публічною інформацію про власників майна.

У законопроекті, зокрема, йдеться про відкриття доступу до реєстрів рухомого та нерухомого майна, а також відомостей земельного кадастру.

За задумом ініціаторів закону, цю інформацію зможе отримати будь-хто за запитом і на платній основі – за вказаним прізвищем. Проте інформація за запитом міститиме лише дані про те, в якій області розташовані квартира, будинок чи земельна ділянка, їхня площа та коли вони були придбані.

Аналогічно пошук триватиме і по автомобілях. Користувач зможе отримати інформацію щодо марки, року випуску та об’єму двигуна автомобіля, без номерного знаку власника. Тож право на приватне життя громадян буде збережено.

Коментуючи пропоновану новацію, Єгор Соболєв, зазначив, що така відкритість притаманна європейським країнам, зокрема Фінляндії, приклад якої було взято за взірець при розробці законопроекту №2423, адже там рівень корупції є одним із найнижчих у світі.

«Головна ідея законопроекту №2423, у якому ми копіюємо міжнародний досвід, – включити суспільство у боротьбу за очищення влади, дати громадянам можливість самим контролювати своїх посадовців», – зазначив Єгор Соболєв.

Він також додав, що всі фракції, окрім Опозиційного блоку, зголосилися підтримати цей законопроект у сесійній залі.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією