ГПУ блокує набір незаангажованих системою фахівців у місцеві прокуратури, – Сотник

Генпрокуратура всупереч діючому закону блокує набір у місцеві прокуратури людей, які мають юридичну освіту, але не мають досвіду роботи у прокуратурі.

Про це під час брифінгу повідомила депутат фракції «Самопоміч» Олена Сотник.

Вона зазначила, що ГПУ своїм наказом №98 затвердила Порядок проведення тестування для зайняття посади прокурора місцевої прокуратури, відповідно до якого, особи, які не мають досвіду роботи в органах прокуратури, можуть бути призначені лише за умови наявності вакантних місць.

«Більш того, документи від таких осіб та саме тестування буде проводитися після призначення осіб, які мають досвід роботи в органах прокуратури та у випадку наявних вакантних місць. Тобто, маємо факт, що ГПУ просто ігнорує норми Закону України, грубо обмежує право громадян України бути призначеними на посаду прокурора у місцевій прокуратурі, і саботує оновлення кадрів прокуратури новими, незаангажованими фахівцями», – констатувала вона.

Депутат наголосила, що у фракції «Самопоміч» вважають, що такі дії Генерального прокурора призводить до дискредитації реформи ГПУ, і перетворюють кадрове оновлення на просте скорочення чисельності працівників.

Нагадаємо, що відповідно до закону «Про генеральну прокуратуру» було передбачено, що участь у конкурсі на прокурорські посади у місцевих прокуратурах можуть брати особи з юридичною освітою, але без наявності досвіду роботи в прокуратурі. Така норма була закріплена з метою якісного кадрового оновлення прокуратури.

Олена Сотник
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини