Деполітизація Генпрокуратури є обов’язок Президента, – Олег Березюк.

“Коаліція в цьому Парламенті давно вже є фактична. Подивіться на сайті Верховної Ради на голосування: хто був за останнього генерального прокурора, а хто натискав на червоні кнопки? Хто підтримав генпрокурора, діяльність якого на напівофіційному рівні в США називають “розправа Шокіна”? Він остаточно зруйнував якісну прокуратуру і претеворив її на НКВС. Тоді Самопоміч голосувала проти, адже система не може бути подолана, якщо її очолить людина зсредини”, – зауважив голова парламентської фракції “Об’єднання “Самопоміч” Олег Березюк, коментуючи останні політичні перепитії щодо призначень на ключові посади.

“Півроку тому наша депутат Олена Сотник на зустрічі з Президентом письмово подала докази того, що генпрокурор видав абсолютно протилежні філософії і букві закону нормативні акти. Сьогодні треба ставити запитання – хто і коли покарає попереднього генерального прокурора за те, що він насправді зробив злочин”, – вважає Олег Романович.

Наразі одним з найгостріших питань є призначення нового Генпрокурора. Пост-майданна Україна вже перетерпіла дві невдалі спроби, і на третю просто нема морального права. Відповідальні політики мають докласти максимум зусиль для того, щоб ця нова людина змогла зруйнувати стару систему, а для цього вона має бути рівновіддалено незалежною – як від влади так і від олігархату.

“Беззастережно зігдно чинної Конституції тільки Президент може подати кандидатуру на цю посаду. Але сьогодні очевидно, що ситуація екстраординарна: люди не те що не вірять прокуратурі, – вони її бояться. І тому ми не вимагаємо від Президента, а просимо його, як інституцію, що є гарантом виконання Конституціїі і законів України, – пане Президенте, давайте поступимо екстраординарно, запропонуйте свої варіанти кандидатів на подачу в Парламент. Давайте ми екстраординарно підійдем до цього питання – спочатку обговоримо, а потім ви згідно Конституції внесете подання – щоб у людей не було запитань”, – таку пропозицію озвучив голова фракції колегам по Парламенту.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(144) ["name"]=> string(31) "Правова політика" ["slug"]=> string(11) "legalpolicy" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(144) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(144) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(31) "Правова політика" ["category_nicename"]=> string(11) "legalpolicy" ["category_parent"]=> int(1) }
Правова політика