Харків абсолютно беззахисний до атаки з території Білгородської області, – Маркевич

Сьогодні між кордоном і Харковом фактично немає формувань сухопутних військ України та їхньої техніки, а збудовані торік фортифікаційні споруди – у занедбаному стані. Про це на сторінці у Facebook повідомив депутат фракції Об’єднання «Самопоміч» Ярослав Маркевич за результатами перевірки оборонної готовності у Харківській області разом з експертом Центру дослідження сучасних конфліктів.

За словами нардепа, така ситуація при ескалації конфлікту дозволить російським військам у найкоротші терміни пробитися до Харкова і почати його штурм.

«Більше того, зенітний дивізіон С-300, що обороняє Харків з півночі, не має прикриття наземними силами і може бути знищений танками або піхотою супротивника вже на початку наступу», – констатував депутат.

Ярослав Маркевич також зауважує, що при зведені фортифікаційних споруд опорного пункту на перетині Білгородського шосе та Харківської окружної дороги допущено ряд грубих прорахунків, що не дозволяють гарнізону ефективно чинити опір і навіть перешкоджати просуванню російських військ у разі наступу.

«Крім того, залишається відкритим питання про те, які війська мають зайняти новий опорний пункт. Якщо туди нікого не скерують, фортифікації під впливом погодних умов втратять захисну функцію, як це вже відбулося з опорними пунктами на Білгородському шосе.  На сьогодні багато з них практично зруйновані», – наголошує він.

Звертає увагу депутат і на те, що наразі опорний пункт не охороняють. А це дозволяє російським диверсантам закласти міни і фугаси у фортифікаційних спорудах або й захопити пункт.

Для виправлення ситуації, на переконання Маркевича, потрібно, по-перше, створити у Харкові військову частину Міністерства оборони України – Харківський укріплений район. Призначити його командира відповідальним за оборону Харкова й підпорядкувати йому всі силові структури на території міста та в прилеглих районах області у разі розширення на Харківську область зони АТО.

По-друге, повернути на територію Харківської області 92-гу механізовану бригаду, 22-й мотопіхотний батальйон (колишній Харківський батальйон територіальної оборони), 3-тю оперативну бригаду Національної гвардії України.

Крім того, сформувати гарнізон Харківського укріпленого району на основі частин Харківського гарнізону, військовослужбовців строкової служби, демобілізованих харків’ян і створити загони територіальної оборони.

Ярослав Маркевич
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(13) ["name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["slug"]=> string(7) "defense" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(13) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(127) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(13) ["category_count"]=> int(127) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["category_nicename"]=> string(7) "defense" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Обороноздатність країни