Формування НАЗК стало боєм корупціонерів проти громадянського суспільства, – Соболєв

Обрання членів Національного агенства з запобігання корупції стало справжнім випробуванням для представників громадянського суспільства через перешкоди з боку корупціонерів із влади. Про це заявив народний депутат, член фракції “Об’єднання Самопоміч”, голова антикорупційного комітету, Єгор Соболєв.

“У великій боротьбі обрано чотири з п’яти членів НАЗК, які мають обрати собі голову і разом з ним організувати запуск роботи цієї агенції. Завдання агенції зібрати від посадовців усі декларації, зробити це у електронній формі, і одразу розкрити їх, так щоби всі бачили всі декларації всіх посадовців. Плюс запустити за допомогою перевірки в інших базах даних, реєстрах власності, банках даних податкової служби справжню перевірку, що те, що написав посадовець у декларації збігається з реальним способом його життя”, – повідомив нардеп.

“Як прокоментувати результати цього конкурсу? Це був бій корупціонерів проти громадянського суспільства за право мати там своїх людей. Я не впевнений, що громадянське суспільство перемогло, що найсильніші претенденти виграли цей конкурс. Звісно, я бажаю всім обраним членам агенції довести що я помиляюсь, і вони є принциповими сильними людьми. Але як на мене уряд, люди прем’єр-міністра робили все, щоб в цьому агентсві було якомога менше принциповості”, – наголосив він.

“Ми прийняли всі закони, які були потрібні для безвізового режиму. А от як це законодавство буде втілюватися, чи достатньо реальних успіхів і бажання розкривати повністю декларації і кримінально переслідувати тих хто бреше у деклараціях – робити реальну боротьбу – це велике запитання і це може бути ударом по наших шансах іти до Європи”, – підкреслив Єгор Соболєв.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією