Електронні адміністративні послуги: за 15 хвилин і без хабарів

В парламенті зареєстровано проект змін до Закону «Про адміністративні послуги» №4267-1, співавторами якого є депутати від «Самопомочі». Мета – скасувати монополію держави на надання адміністративних послуг і переведення їх в електронний вигляд.
Передбачається створення електронної бази, де буде вся інформація, про всі операції, які робляться від імені держави. Це дозволить комунальним підприємствам, органам місцевого самоврядування, приватним компаніям за одну і ту ціну на одних тих самих правилах надавати громадянам послуги від імені держави – видавати дозвільні документи, реєструвати компанії та організації, оформляти довідки тощо.

Тоді чиновник знатиме, якщо він буде зловживати, тримати людей у черзі, якщо він буде просто не ввічливим, то поруч буде альтернатива, яка зробить неможливою монополію, яка зробить неможливою корупцію, яка зробить спілкування з державними сервісами приємними – прогнозує ефект від прийняття законопроекту Єгор Соболєв.

Отримати адміністративну послугу можна буде незалежно від місця знаходження та місця реєстрації. Для отримання послуги достатньо буде подати електронну заяву. Саму послугу теж можна буде отримати в електронній формі за умови, якщо її надання не передбачає використання спеціальних бланків та/або інших особливих матеріальних форм свого виразу (паспорти, пластикові картки, автомобільні номери тощо).

Ідея закону втілює те, чого прагнуть українці – мати мало чиновників, але ефективну державу.
Про це повідомили сьогодні на спільному брифінгу Голова Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв та засновник Фонду Інновацій та Розвитку Грузії Георгій Вашадзе.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(144) ["name"]=> string(31) "Правова політика" ["slug"]=> string(11) "legalpolicy" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(144) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(144) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(31) "Правова політика" ["category_nicename"]=> string(11) "legalpolicy" ["category_parent"]=> int(1) }
Правова політика