Є велика загроза недофінансування медичних закладів на місцях, – Сисоєнко

У вітчизняній сфері охорони здоров’я зараз доволі гостро стоїть проблема перерозподілу видатків між бюджетами всіх рівнів на 2016 рік. Для медичної субвенції, яка надається з державного бюджету на місця та спрямовується на оплату поточних видатків на охорону здоров’я, на даний момент ще навіть не створено дієву регуляторну модель, а у Міністерстві охорони здоров’я, яке визначено розпорядником такої субвенції, не дійшли до розуміння того, який механізм має бути створений.

Нагадаємо, що у 2015 році закінчилась реформа медицини в частині поділу на первинну та вторинну ланку. З 2016 року фінансування закладів медицини первинної ланки передається до місцевих бюджетів, вторинної ланки – перекладається на обласний бюджет.

За словами заступника голови Комітету ВР України з питань охорони здоров’я Ірини Сисоєнко, профільні державні установи сьогодні вкрай занепокоєні через ризики такого фінансування, оскільки не у всіх містах реформа пройшла добре, і не у всіх регіонах відбувся належний розподіл коштів. Тому є велика загроза недофінансування медичних закладів на місцях через невиплату заробітної плати медичним працівникам.

«Якщо ми залишимо цю проблему без уваги, то медичні установи в селах і маленьких містах, які і так знаходяться на межі виживання, можуть взагалі перестати функціонувати», – зазначає Ірина Сисоєнко.

Для забезпечення контролю за цим питанням заступник голови Комітету ВР з охорони здоров’я вважає за необхідне створити спеціальну комісію, до складу якої мають увійти уповноважені представники Міністерства охорони здоров’я та профільного Комітету у Верховній Раді.

«Ми маємо проконтролювати відповідне фінансування медичних закладів та забезпечити їх подальше функціонування на належному рівні», – підкреслює Ірина Сисоєнко.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини