Держфінансування партій – це перший крок для прозорості політичних сил, – Соболєв

«Самопоміч» буде підтримувати законопроект про держфінансування партій.

Про це повідомив заступник голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» Єгор Соболєв.

«Законопроект передбачає, що партія буде отримувати приблизно 26 грн на рік за один голос виборця. За ці гроші партія має утримуватися, публікувати всі свої доходи і витрати, і не матиме права отримувати суми вище певного рівня від компаній та фізичних осіб», – зазначив він.

Депутат повідомив, що верхня межа допустимого внеску наразі ще дискутується.

«Ми зараз у такій ситуації, коли більшості партій олігархи дають величезні гроші, мільйони. І нам важливо, щоб для початку хоча б зробити це легальним. Щоб люди бачили, хто дає фінансування партії, від кого вона залежить, і робили висновки», – констатував нардеп.

Соболєв зауважив, що коли відбудеться перехід на прозору систему доходів і витрат політичних партій, тоді треба буде більш жорстко обмежувати максимальну межу.

Також він повідомив, що для партійних посадовців, які будуть залучати суми більші, ніж дозволено – законопроектом передбачається покарання від 7 до 13 років ув’язнення.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини