Державних урядників має призначати виконавча влада, – Сидорович

Готуючи зміни до Конституції, ми маємо передовсім думати про те, як забезпечити баланс владних повноважень і відповідальності, а не про те, хто з персоналій яку владну посаду займає зараз. Про це повідомив депутат фракції «Самопоміч», член Конституційної комісії Руслан Сидорович.

За словами депутата, на останньому засіданні робочої групи комісії, яка готує зміни у питанні децентралізації, найбільше дискусій викликало те, хто має призначати державного урядника на місцях – уряд чи президент.

«Якщо ми говоримо про те, що державний урядник має займатися координацією дій представників виконавчої влади на місцях, то логічно, щоб особу на цю посаду призначав Кабінет міністрів. Адже саме Кабінет міністрів є виконавчою гілкою влади, тоді як президент є окремим інституційним органом, в руках якого зосереджена передовсім політична влада», – зазначив Руслан Сидорович.

Він повідомив, що наразі голова робочої групи та деякі її члени притримуються іншої думки, тому до спільного знаменника наразі дійти не вдалося.

При цьому Сидорович зауважив, що важливо, щоб зміни до Конституції готували без урахування персоналій, які на сьогодні займають ту чи іншу посаду.

«Ми готуємо до ухвалення документ, який має діяти багато років. Тому ми маємо бути впевнені, що запропоновані нами зміни передусім відповідають доктринальним принципам формування законодавства і не порушать балансу у владі», – наголосив Руслан Сидорович.

Руслан Сидорович
object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини