Депутати пропонують створити інститут митних аташе, які будуть перевіряти справжність цін ввізних товарів

Про це під час брифінгу у ВР повідомила депутат фракції «Самопоміч», член комітету з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова.

«В минулому році органами ДФС лише до Китайської Народної Республіки було направлено близько 500 запитів щодо підтвердження вартості товарів, зазначених у поданих до митного оформлення документах. Проте жодної відповіді не було отримало», – наголосила вона.

За словами депутата, відсутність контролю за адекватністю цін ввізних товарів дає змогу імпортерам розмитнювати норкові шуби за вартістю 61 долар за 1 кг та годинники по 56 центів за кг. Це призводить до того, що держава недоотримує значні суми від несплаченого мита.

«Тому ми просимо МЗС запровадити інститут митних аташе, які будуть здійснювати перевірку реальності цін товарів, що подаються до митного декларування», – пояснює Острікова.

Депутати пропонують відрядити митних аташе до країн, які мають спільний кордон з Україною, і з якими в України найбільший товарообіг – як Туреччина та Китай.

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Економіка