Через халатність бюрократів бійців, що визволяли Лисичанськ, досі не можуть нагородити, – Маркевич

Поки чиновники у тилу масово оформлюють посвідчення учасника бойових дій, управління Нацгвардії відмовляє у нагородженні бійцям батальйону «Донбасу», котрі минулого року брали участь у звільнені Лисичанська, бо не може знайти їх у своїх базах. Про це повідомив депутат фракції Об’єднання «Самопоміч» Ярослав Маркевич.

«Ми з Павлом Кишкарем скерували подання на представлення до нагороди бійців батальйону НГУ “Донбас”, котрі брали участь у звільненні міста від сепаратистів. Однак в управлінні НГУ повідомили, що бійців “Донбасу” нагороджувати не будуть», – зазначив нардеп.

У Нацгвардії відмову пояснюють тим, що, за їхньою інформацією, бійці «Донбасу» в штурмі Лисичанська участі не брали, а зайшли в місто через два дні після його звільнення.

За словами депутата, ситуація може бути зумовлена відсутністю офіційного оформлення в НГУ бійців на час минулорічних подій.

«Чимало добровольців минулого літа були більше зайняті завданнями на передовій, ніж бюрократичними процедурами у штабі. Але це не має бути перепоною для того, щоб держава віддячила їм бодай відзнакою», – зазначає він.

Нардеп наголосив, що це вже не перший випадок, коли бійці, які першими пішли на фронт і проявили себе у бою, зараз не можуть отримати нагородження.

Для системного вирішення питання, на переконання депутата, потрібно, щоб у МВС запровадили систему обліку неоформлених бійців.

«Питання можна вирішити. За поданнями командирів підрозділів НГУ, які були оформлені на момент проведення тих чи інших операцій, можна зробити перелік бійців, які, ще не будучи оформленими належним чином, служили у гарячих точках фронту», – пояснює він.

Ярослав Маркевич
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини