«Без звільнення Шокіна, люди ніколи не матимуть довіри до реформи системи правосуддя», – Сироїд

Коментуючи проект змін до Конституції в частині правосуддя на конференції «Конституційна реформа: результати та перспективи», Оксана Сироїд зазначила, що запропоновані зміни слід розглядати з точки зору двох складових: встановлення запобіжників від зловживань та відкриття можливостей для вдосконалення системи правосуддя.

«Проект передбачає низку запобіжників. Передовсім це усунення політичного впливу на суддів з боку Верховної Ради і мінімізація політичного впливу Президента. Непідтвердження походження майна для судді як можлива підстава для звільнення стане запобіжником від корупційних схем. Ліквідація прокуратури як репресивної системи запобігатиме відтворенню каральної радянської машини. Також з’являється можливість створення нових судів, до яких на підставі конкурсу будуть дібрані нові судді, за критеріями доброчесності, професійності та етики.»

Проте успішність реформ – це завжди питання довіри з боку людей, вважає Оксана Сироїд, тому вона впевнена: «Без звільнення нинішнього Генерального прокурора, який є уособленням «антиреформи», і без призначення на цю посаду людини, яка буде користуватися довірою, неможливо говорити про довіру до реформи системи правосуддя.»

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини