Без суттєвих поправок новий закон про вибори буде законом про призначення, – Лаврик

«Самопоміч» голосуватиме за законопроект про місцеві вибори (№2831-3) лише у випадку внесення до його тексту ключових змін, які забезпечать захист голосів і адекватне відображення вибору людей. Про це у Верховній Раді повідомив заступник голови фракції Олег Лаврик.

За його словами, фракція Об’єднання «Самопоміч» скерувала понад 300 правок до ухваленого в першому читанні закону, проте більшість із них навіть не розглянули під час засідання комітету у середу.

За наполяганням депутатів фракції вчора відбулось засідання експертної комісії з підготовки закону до другого читання, під час якої учасники обговорили принципові вимоги до документу.

«Від фракції ми надали перелік принципових положень, без яких новий закон про вибори стане законом про призначення. Адже в тому вигляді, як зараз, він дасть змогу зробити “обраним” будь-кого, кого захоче партійне керівництво, не зважаючи на вибір людей», – зазначив депутат.

Олег Лаврик повідомив, що серед основних поправок, на яких наполягає «Самопоміч» – передовсім запровадження системи відкритих партійних списків, на якій також наполягають експерти громадських організації та Венеціанської Комісії. Крім того, вона прописана у Коаліційній угоді.

Крім того, депутати «Самопомочі» наполягають на зменшені кількості депутатів місцевих рад на 50%, закріпленні в перехідних положеннях вичерпного переліку населених пунктів, де вибори не проводяться (окупована територія, лінія зіткнення, території, де введені військово-цивільні адміністрації), відмові від участі у виборах партійних блоків, видруку бюлетенів на захищеному папері, виготовленому за замовленням ЦВК.

Олег Лаврик
object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(14) ["name"]=> string(41) "Децентралізація влади" ["slug"]=> string(16) "decentralization" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(14) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(34) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(14) ["category_count"]=> int(34) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Децентралізація влади" ["category_nicename"]=> string(16) "decentralization" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13031 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Децентралізація влади