Банкрутування підприємств, що надають послуги ЖКГ, є диверсією проти громадян – Бабак

На нарахування та стягнення штрафних санкцій, що виникли за борги комунальних підприємств за електрику і газ, через невідшкодування державою різниці в тарифах, потрібно накласти мораторій.

Про це заявила депутат фракції «Самопоміч», заступник голови парламентського Комітету з будівництва, містобудування та ЖКГ Альона Бабак, коментуючи відмову Парламенту голосувати за законопроект #2706.

“Проект закону, розгляд якого сьогодні був зірванний депутатами фракції Народний фронт, передбачає мораторій на нарахування та стягнення штрафних санкцій з комунальних підприємств, до моменту повного розрахунку державою за свої борги, і початку нормальних господарських відносин”, – зазначила вона.

Депутат наголосила, що поки держава не розрахується за свої борги, не можна нараховувати штрафні санкції підприємствам ЖКГ. Тому що джерел погашення цих санкцій – немає, а банкрутство підприємств, що надають житлово-комунальні послуги, загрожує колапсом всієї системи ЖКГ.

“Перекладати цю заборгованість на споживача, чи місцеві бюджети не можна. І треба розуміти, за рахунок чого ця заборгованість у понад 5 млрд грн виникла. А виникла вона через недолугу і непрозору тарифну політику, яку реалізовував уряд впродовж останніх років. Тому ми мусимо зупинити накопичення боргів через неефективне державне регулювання, і які не мають джерела погашення, окрім коштів платників податків”, – підкреслила вона.

Бабак наголосила, що затягування із ухваленням цього законопроекту дає можливість енергетикам продовжувати банкрутувати комунальні підприємства, подавати позови до суду на всі водоканали і теплоенерго, та у судовому порядку фіксувати борги та штрафні санкції, нараховані на них, для подальшого стягнення.

Парламентар висловила сподівання, що у четвер голоси за данний документ знайдуться, і диверсія щодо комунальної сфери буде зупинена.

“Ми мусимо зупинити розвиток ситуації, коли держава, з одного боку,  не виконує свої зобов’язання перед комунальниками і не платить борг по різниці в тарифах, а з другого – дозволяє енергетикам на цю заборгованість виставляти штрафи комунальним підприємствам. І потім стягувати кошти на користь енергетиків за рахунок місцевих бюджетів”, – підсумувала вона.

Альона Бабак
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Економіка