Активісти пікетували Адміністрацію Президента з вимогою ветувати закон, що руйнує систему електронного декларування

Сьогодні, 26 лютого, громадські активісти пікетували Адміністрацію Президента. Протестувальники вимагали від голови держави не підписувати скандальний закон №3755, що викликав збурення серед громадськості та засудження парламентського комітету з протидії корупції.

“За ініціативи депутата з президентської фракції Вадима Денисенка Парламент вперше за це скликання зробив крок назад в антикорупційному законодавстві. Посадовцям дозволили не вписувати в декларації все майно – як власне, так і пов’язаних з ними осіб. І як мінімум ще на рік звільнили їх від кримінальної відповідальності за брехню про свої статки”, – пояснив голова антикорупційного комітету, член фракції ‘Об’єднання Самопоміч”, Єгор Соболєв.

“Ухвалений шахрайськи – з голосу, без обговорення, всупереч всім правилам – закон Денисенка наближає нас не до Європи, а до Росії, де інформацію про активи посадовців почали засекречувати. Як голова відповідального парламентського комітету я не підписав цей закон. І упевнений, що Президент теж не має цього робити”, – додав нардеп.

Згідно з регламентом, відсутність підпису голови відповідального комітету під законом унеможливлює його підписання Головою Верховної Ради, але лише на період до 10 днів. Це означає, що Президент матиме можливість поставити підпис під законом № 3755 уже сьогодні.

“Цього не можна допустити. Якраз цей рік має стати роком утвердження практики “збрехав в декларації-вперед під суд”. Для цього ми зобов`язали всіх посадовців декларувати все майно, включно з формально записаним на інших майном та недобудовами, під виглядом яких приховують вілли. І спеціальним законом відкрили для громадян реєстри власників землі, нерухомості та машин, щоб все суспільство змогло стати контролером добропорядності посадовців. Цього року повну декларацію кожного посадовця має за бажанням побачити в Інтернеті кожен громадянин і громадянка”, – наголосив Єгор Соболєв.

Разом з нардепом, проти ухвалення закону виступили ГО “Декларації під контролем”, Реанімаційний пакет реформ та “Центр протидії корупції”. Зауваження щодо змісту закону висловив і голова представництва ЄС в Україні, Ян Томбінський.

object(WP_Term)#13017 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини