7 загроз запропонованих Президентом змін до Конституції

1. Запропоновані не народом України, а нав’язані ззовні.
Політики не мають права змінювати Конституцію, якщо люди не знають і не розуміють пропонованих змін. Ці зміни напрацьовувались кулуарно та поспіхом. У робочих групах обговорювався один текст змін, потім у Раду вносився інший, підготовлений міфічним “секретаріатом”. Ці зміни творились не Українським народом, не його законними представниками, а Адміністрацією Президента під тиском ззовні, і на користь всіх, крім українців.

2. Схвалені тими ж суддями Конституційного суду, що благословляли узурпацію влади Януковичем.
Розгляд у Конституційному суді відбувся з безпрецедентним поспіхом і носив заангажований, суто формальний характер. Не дивлячись на те, що зміни до Конституції України зачіпають права і обов’язки кожного громадянина, у Конституційному Суді не відбулось належних слухань, ніхто з громадян, науковців, експертів чи депутатів не мав змоги, навіть, висловити свою думку.

3. Не призведуть до обіцяної децентралізації.
«Самопоміч» підтримує децентралізацію, однак запропоновані зміни не збільшують повноважень громад. Навпаки, присутність держави на місцях залишатиметься колосальною, і ще більше посилюватиметься через повноваження Президента зупиняти повноваження мерів і рад. Ніде в демократичних країнах глава держави не контролює місцевого самоврядування: ані через своїх представників (префектів), ані зупиняючи повноваження мерів і рад. Тому ухвалення запропонованих змін значно погіршить становище місцевого самоврядування, а без сильного місцевого самоврядування країна знову потрапить у пастку авторитаризму.

4. Надають «особливий статус» окупованому Донбасу, і підривають суверенітет.
Нас намагаються переконати, що ніякого особливого статусу Донбасу в Конституції немає, а положення про «особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей», – це “формальність” і “необхідні умови миру. Але це просто інша назва, яка не міняє суті. Окремим законом “про особливий порядок місцевого самоврядування” можна буде дозволити “лідерам” Донецької та Луганської областей впливати на призначення суддів і прокурорів, створювати, так звані, загони народної міліції, нібито для підтримання порядку.
Такі привілеї можна називати “особливостями місцевого самоврядування”, а не “особливим статусом”, але суті це не змінює, так само як війна не перестала бути війною від того, що її називають антитерористичною операцією.
Крім того, слід розуміти, що «окремі райони Донецької та Луганської областей» – це окуповані території, тому будь-які повноваження для них – це повноваження для окупантів. Внесення таких змін в Конституцію перетворить війну, розв’язану і підтримувану Росією, на звичайну громадянську війну, в якій Україна як сторона ніколи не зможе шукати підтримки в інших держав.

5. Відкривають шлях для легалізації бойовиків, і приведення терористів до влади.
Зміни до Конституції де-факто легітимізують «мінські домовленості», і якщо Верховна Рада їх прийме – то наступним кроком стане проголосована амністія російських військових і сепаратистів. Вже зараз міжнародні партнери говорять про важливість проведення виборів на окупованих територіях разом з всеукраїнськими місцевими виборами, тобто 25 жовтня. Проте, всі замовчують, що цинічною умовою проведення місцевих виборів на Донбасі є амністія злочинців. Це жорстка вимога пункту №5 Мінських угод, і відповідні кроки вже зроблено. Мається на увазі так званий закон про амністію (законопроект №5082 від 16.09.2014), відповідно до якого пробачаються такі тяжкі злочини як фінансування тероризму, розв’язування та проведення війни, тортури, захоплення в заручники, мародерство.

6. Вносяться в час збройної агресії Росії проти України.
Відповідно до частини другої статті 157 Конституції України, забороняється вносити зміни Конституції в умовах воєнного або надзвичайного стану. Нагадаємо, що Верховна Рада України у своїй Постанові від 27.01.2015 №129 визнала Російську Федерацію державою-агресором. За обставин збройної агресії проти України та фактичного виникнення умов бойових дій на території нашої країни – внесення змін до Конституції України неприпустимо. Логічно було б запровадити мораторій на внесення змін до Конституції України на час збройної агресії Росії проти України.

7. Внесення змін в Конституцію не врятує від агресії Росії, а дозволять їй завоювати нас зсередини.
Росія розпочала війну з Україною саме для того, щоб змусити нас змінити нашу Конституцію. Кремль прагне особливого порядку місцевого самоврядування на окупованих територіях, щоб у такий спосіб завоювати нас зсередини. Тому РФ змусила наших закордонних партнерів погодитися з такими змінами, які вигідні всім, окрім самих українців. Західні партнери, які наполягають на необхідності внесення змін в Конституцію, як однієї з умов Мінських домовленостей, не дають відповіді на прості питання – чому Мінські домовленості Україна мусить виконувати в односторонньому порядку, і яка відповідь Заходу буде у випадку подальшого порушення домовленостей з боку РФ? Запропоновані зміни не приборкають агресора, але наблизять його до перемоги у “юридичний” спосіб.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини