117 депутатів підписали простанову про розгляд недовіри Генпрокурору, – Соболєв

Важливо не просто домогтися звільнення Шокіна з посади Генпрокурора, а зробити так, щоб на цю посаду не була призначена така ж, або й ще гірша людина.

Про це заявив заступник голови фракції «Об’єднання «Самопоміч», голова антикорупційного комітету, Єгор Соболєв, у якого зараз знаходяться підписні листи за розгляд постанови.

«Немає дня, щоб я не говорив або з виборцями, щоб вони тисли на народних депутатів, або з самими народними депутатами, щоб вони ставили свої підписи під постановою про недовіру Генпрокурору Шокіну. Прямо зараз, мій заступник по комітету пан Юрій Савчук ставиіть свій підпис, який буде 117-тим», – зазначив він.

Відповідно треба ще 33 підписи, і тоді Верховна Рада зможе розглянути це питання.

В той же час, Соболєв зауважив, що важливо не просто поміняти Шокіна на чергову реінкарнацію Пшонки, а обрати нового Генпрокурора через відкритий конкурс.

«Ми ще коли добивалися відставки Віталія Яреми зареєстрували законопроект про те, щоб кандидати на посаду Генпрокурора обиралися за прозорим конкурсом, накштал конкурсу з обрання голови Національного антикорупційного бюро.

Незалежна комісія має запропонувати трьох незалежних, обговоренних з громадськістю і перевірених претендентів, а тоді Президент обирає з них одного кандитата.

«І тоді він обиратиме не свого друга чи подєльніка, а справді незалежного не від нього, не від парламенту Генерального прокурора, який служитиме тільки Україні і її громадянам».

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13018 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини