100 справ про топ-корупцію не мають шансів дійти до суду, – Соболєв

Близько сотні кримінальних проваджень, відкритих за випадками корупції серед високопосадовців, не мають шансу бути розслідуваними у суді та потягти за собою відповідальність чиновників. Про це заявив народний депутат, член фракції “Об’єднання Самопоміч”, голова антикорупційного комітету, Єгор Соболєв, коментуючи звітність органів прокуратури.

“Вся країна бачила, як син міністра внутрішніх справ домовляється про корупцію з ключовим заступником міністра внутрішніх справ, але як написав головний військовий прокурор, про підозри у справі нікому не повідомлено. Очевидно, що результатів у Матіоса нуль, хоча справа розслідується з липня 2015 року”, – повідомив парламентар.

“Ми ніколи не втручалися у розслідування. Все що ми просимо – відзвітувати перед нами, а це значить перед всім суспільством, про хід важливих справ, в тому числі прс справу Чеботаря і сина Авакова. Але як ми бачимо, прогресу немає”, – підкреслив він.

“Це ціна перебування Віктора Шокіна на посаді генпрокурора, це відповідальність Президента, який його привів. Жодна із справ про топ-корупцію не має шансів дійти до вироків і спец-конфіскації, якщо не буде сильного, незалежного генпрокурора. Тому ми зараз пропонуємо, щоби нового генпрокурора обирала незалежна комісія через конкурс, а потім запропонувала кандидатуру Президенту і Парламенту. Тоді ми матимемо генпрокурора всієї України”, – наголосив нардеп.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини