100 днів роботи парламенту

Створення демократичної коаліції та залучення у бюджет олігархічних коштів. Такі основні досягнення за перші сто днів роботи Верховної Ради восьмого скликання називають депутати фракції «Самопомочі».

«Першим нашим завданням було відновити функціонування парламенту як повноцінної державної інституції після десяти років його знищення. Досі він був власністю кількох олігархічних груп. Як наслідок Революції у парламенті з’явилися від 60 до 100 депутатів, які мають іншу парламентську філософію розвитку», – каже голова фракції Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк.

Однак, зазначив депутат, наразі у Раді триває протистояння світоглядів: з одного боку, бажання змін, а з другого – опір попередньої системи.

Депутати фракції розповідають, що попри опір і тиск системи їм вдалося ухвалити низку законів, що закладають реформаторську основу.

Зокрема йдеться про ініційований представниками фракції «Самопоміч» закон про Єдиний соціальний внесок, котрий робить перший суттєвий крок для ліквідації зарплат у конвертах і зменшує фіскальне навантаження на бізнес.

Також у «Самопомочі» зазначають, що завдяки залученню у бюджет традиційно «недоторканих» грошей олігархів вдалося виділити безпрецедентну суму на потреби оборони – 80 млрд грн.

Депутати нагадують і про антикорупційні зрушення: уже ухвалено закон, що започатковує роботу Антикорупційного бюро і посилює відповідальність за корупційні злочини.

«Ми створили сильне антикорупційне законодавство. Дозволили конфісковувати у топ-посадовців майно, походження якого вони не можуть пояснити, а також арештовувати на 24 години до рішення суду підозрюваного у корупції чиновника», – зазначив заступник голови фракції Об’єднання «Самопоміч», голова Комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.

Тепер, на його переконання, основне завдання парламентарів та громадськості – змусити ці закони працювати.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини