«Угоди про співробітництво мають переростати у спеціальний режим торгівлі», – Роман Семенуха

На переконання народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Романа Семенухи, зусилля парламенту, уряду та дипломатичних установ сьогодні мають бути спрямовані на розширення мережі торговельних аташе та збільшення експорту української продукції за кордон.

«Сьогодні Верховна Рада розглянула і ухвалила угоду про технічне та фінансове співробітництво з Королівством Норвегія. Такі речі, однозначно, треба підтримувати. Проте, дуже важливо, щоб ці відносини перетворювалися на спеціальний режим торгівлі», – зазначає Роман Семенуха.

За його словами, нещодавно Верховна Рада проголосувала за спеціальний режим торгівлі із Канадою, і окрім цього документа, в України є лише ще одна така угода – із Європейським Союзом.

«Сьогодні український уряд і дипломатичні установи мають зробити все, щоби такі спеціальні угоди про торговельні відносини з’явились із Сингапуром, Китаєм, Малайзією, Індонезією. Це потенційні ринки збуту української продукції. Навіть в угоді з Європейським Союзом треба шляхом переговорів збільшувати і розширювати наявні квоти, адже це дасть можливість збільшувати частку екпорту в ЄС.

Усі ми розуміємо, що внаслідок зовнішньої агресії Україна втратила чималу частку експорту. А чим більший експорт, тим буде кращий баланс між імпортом і експортом, а отже, і стабільність національної валюти», – наголошує народний депутат.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини