Угода з областю: скільки коштує зняття сміттєвої блокади

Більше року центральна влада тероризує львів’ян штучно створеною сміттєвою блокадою. В останній місяць проблема сміття у Львові особливо загострилася. Сміттєвий меморандум, підписаний в квітні, на який всі покладали великі сподівання, не виконують. Навіть після того, як міський голова Львова Андрій Садовий погодився на ультиматум намісника Президента, справа не вирішена повністю. Більше того, вранці перед сесією Львівської міськради голова Львівської облдержадміністрації представив головам усіх фракцій (за винятком «Об’єднання «Самопоміч») розроблений на вулиці Винниченка в облдержадміністрації проект ухвали про вивезення сміття.

Прийняття цього проекту фактично позбавляло б міськраду будь-якого впливу на ситуацію з  відходами у місті на безстроковий термін. Також намісник Президента хотів позбавити місто можливості побудови власного сміттєпереробного заводу. Не обійшлось й без суто політичної складової. Стояла вимога визнати роботу міського голови Львова Андрія Садового незадовільною.

За спільним рішенням депутатів міськради та міського голови Львова, сформували робочу групу, яку очолив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

Робоча група напрацювала проект ухвали «Про організацію вивезення твердих побутових відходів у Львові на період до 30 червня 2019 року».

Згідно із ухвалою, Львівська міська рада на період до 2019 року передає Львівській обласній державній адміністрації повноваження щодо вирішення питань збирання, зберігання вивезення та захоронення ТПВ на території Львова.

Також детально описали умови, на яких міськрада передає облдержадміністрації  організацію вивезення ТПВ до 2019 року:

· Львівська міська рада виділить обласному бюджету субвенцію – по сто п’ятдесят мільйонів гривень у 2017 та 2019 роках та триста мільйонів гривень у 2018 році.

· Передача Львівського комунального підприємства «Транспортна фірма «Львівспецкомунтранс» у тимчасове управління Львівській обласній державній адміністрації.

— Затвердження схеми санітарного очищення та впровадження системи роздільного збирання твердих побутових відходів.
— Затвердження норм надання послуг з вивезення ТПВ.
—На конкурсних засадах визначити відповідальних за вивезення сміття з міста.
— Подання на затвердження Львівській міській раді тарифів на вивезення ТПВ.
— Проведення аудитів використання коштів на вивезення та захоронення сміття

Отже Львівська обласна державна адміністрація бере на себе зобов’язання систематично та своєчасно вивозити та захороняти тверді побутові відходи зі Львова протягом 2017-2019 років. Натомість Львівська міська рада виділятиме обласному бюджету субвенцію у розмірі 300 млн гривень в рік.

Контроль за виконанням Програми здійснюватимуть виконавчі органи міськради та структурні підрозділи Львівської облдержадміністрації.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини