У “Самопомочі” є ряд застережень щодо законопроекту про підвищення мита

На Раді Коаліції одним з дискусійних став законопроект про додаткове імпортне мито. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила депутат фракції “Об’єднання “Самопоміч” Олена Сотник.

“Розумію, що наступний рік буде досить не простий, у зв’язку з цим багато чого у бюджеті буде прийнято з урахуванням поточної ситуації в Україні: великим дефіцитом у держбюджеті, втратою ринку з РФ (29% від усієї зовнішньо-економічної діяльності України), анексією Криму та фактичною ситуацією війни на Сході (АТО), вимогами МВФ та іншими політичними чинниками”, зазначає вона.

Депутат повідомила, що Міністерсто фінансів наполягає, що Проект Закону України “Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року” реєстраційний №1562 від 22.12.2014 є одним з основних джерел формування бюджету.

“Дійсно, якщо дивитись на цей законопроект з точки зору необхідності, він має на меті збільшити надходження до державного Бюджету, але провівши глибокий аналіз, зрозуміло, що прийняття цього законопроекту загрожує негативно вплинути не тільки на стан міжнародних відносин України з іншими державами, але й на наших громадян, національних виробників, що закуповують сировину з закордону”, – констатує Сотник.

Депутат наводить застереження, що викликає законопроект про мито:
1) Введення додатково імпортного збору суперечить міжнародним домовленостям України в рамках СОТ та співробітництва з ЄС. І загрожує тим, що до України можуть ввести санкції за невиконання міжнародних угод, внаслідок яких постраждають українські підприємці.
2) Збільшення імпортного збору запроваджується майже на всі види імпортної продукції. Це, в тому числі, викличе ще більше подорожчання цін на товари першої необхідності: їжу, ліки, одяг, побутову хімію. Подорожчання – посилить контрабанду.

“Розуміючи цю ситуацію, змушена була подати поправки щодо приведення закону у відповідність до міжнародного законодавства та розширення переліку життєвонеобхідних товарів, подорожчання яких неможна допускати. Поправки прийняті податковим комітетом не були.
 Цю ж позицію разом з Батьківщиною зараз пояснювали Прем’єру. Подивимось, що винесуть ввечері в зал”, – констатувала Сотник.

Олена Сотник
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини