«У рамках дня охорони здоров’я Парламент так і не розглянув важливі системні законопроекти», – Ірина Сисоєнко

Незважаючи на те, що сьогодні народні депутати розглядали чотири законопроекти, які стосуються медичної сфери, говорити про успішність дня охорони здоров’я у парламенті, на жаль, не можна, стверджує народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч», заступник голови комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

Важливий законопроект, який сьогодні прийняли у першому читанні, – №4074.

Він відкриває доступ до результатів клінічних досліджень та випробувань на моменті реєстрації лікарських засобів. Таким чином, лікарі, які призначають пацієнту ліки, зможуть бути впевнені в тому, що лікарський засіб має той ефект та безпечність, про які зазначено в інструкції. За словами Ірини Сисоєнко, це дуже важливий крок у боротьбі з так званими «фуфломіцинами», на які люди витрачають великі кошти, а за рахунок них збагачуються фармацевтичні компанії.

«Водночас ми очікуємо в залі системні, комплексні законопроекти, скеровані на реформу охорони здоров’я. Це законопроект про автономізацію медичних закладів, який дасть можливість боротись із тіньовими фінансами з кишень пацієнтів та запроваджує систему оплати лікарям саме за медичну послугу, що є важливим для їхньої заробітної плати. Але, на жаль, цей законопроект в зал парламенту не потрапляє, як і дуже важливий проект закону про трансплантацію», – зазначає Ірина Сисоєнко.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#13152 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13153 (16) { ["term_id"]=> int(128) ["name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["slug"]=> string(6) "health" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(128) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(128) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["category_nicename"]=> string(6) "health" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13154 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Охорона здоров'я